مشاوره رایگان راه اندازی رستوران
آموزشی کپشن نویسی در شبکه های اجتماعی
نوشته شده توسط CChef

از دیگر نکاتی که باید در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام رعایت کرد نوشتن کپشن برای پست ها می باشد . کپشن ها یکی از نشان دهنده های شخصیت برای برند شما می باشند و همان اندازه ای که برای ویرایش و ساخت یک تصویر در اینستاگرام وقت می گذارید بر روی کپشن های پست خودتان هم باید به این اندازه حساس باشید

همیشه سعی کنید به چند شکل مختلف برای پست خودتان کپشن بنویسید و در پایان آن ها را پاکنویس کنید و در آخر بهترین کپشن را برای پست خود انتخاب کنید.

در این مقاله قصد داریم که چند راه برای نوشتن یک کپشن خوب را به شما پیشنهاد دهیم تا بتوانید به خوبی از امکاناتی که کپشن خوب رای شما فراهم می کند استفاده کنید.

مختصر اما مفید باشید

بیشتر کسانی که روزانه در حال چک کردن حساب اینستاگرام خود هستند به سرعت در حال اسکرول کردن پست های مختلف می باشند و بسیار کم پیش می آید که زمان خود را صرف خواندن دقیق کپشن ها کنند و همانطور که اطلاع دارید اینستاگرام تعداد کارکتر ها در یک کپشن را ۲۲۰۰ کاراکتر در نظر گرفته است ولی مشکلی که در اینجا وجود دارد شما نمی توانید تمامی یک کپشن را یک جا بخوانید و باید بر روی کلمه بیشتر یا see more کلیک کنید تا بتوانید ادامه آن را مطالعه کنید به همین دلیل کمتر کسانی هستند که کپشن طولانی شما را مطالعه کنند برای همین همیشه سعی کنید کپشن های خود را مختصر و مفید بنویسید و کلمات و جملاتی که مهم تر هستند را در همان اول بگویید.

به کپشن های خود آب و رنگ دهید

یکی از بهترین راه ها برای دیده شدن کپشن شما استفاده از ایموجی می باشد به عنوان مثال اگر پست شما راجع به یک تجربه غذایی می باشد سعی کنید از ایموجی های مربوط به آن غذا در پست های خود استفاده کنید این کار در زیبایی و دیده شدن کپشن شما بسیار مهم است.

هشتگ ها

در کپشن های خود لزومی نیست که حتما از هشتگ ها استفاده کنید، ولی اگر این کار را لازم دیدید از هشتگ ها در آخر جمله و یا سطر خود استفاده کنید و این کار را با ۳ یا ۴ هشتگ مهم در زمینه پست خودتان ختم کنید نه بیشتر، چون استفاده از هشتگ های غیر مطلوب نوعی گدایی لایک به شمار می آید که برای شخصیت برند شما زیاد مناسب نیست.

مرتب باشید

سعی کنید در کپشن های خود از یک حروف استفاده کنید یا فارسی یا لاتین چون اگر به غیر از این باشد باعث بهم ریختگی و آشفتگی در کپشن شما می شود و خوانایی را از دست می دهد و پست شما را از هر لحاظ نابود می کند.

معرفی شبکه های اجتماعی

در کپشن های خود دیگر شبکه های اجتماعی برند خودتان را معرفی کنید با این کار شما به مخاطبانتان این فرصت را می دهید تا شما را در دیگر دیگر شبکه های اجتماعی دنبال کنند

شناخت لحن شبکه های اجتماعی

هر شبکه اجتماعی لحن مخصوص به خودش را دارد برای همین سعی کنید که برای نوشتن یک کپشن حتما این موضوع را رعایت کنید به عنوان مثال در لینکدین شما یک لحن جدی باید داشته باشید تا بتوانید دیده شوید ولی اگر از همین لحن را در فیسبوک یا لینکدین استفاده کنید موفق نخواهید بود چون شما در اینستاگرام باید یک لحن صمیمی و پر انرژی داشته باشید تا بتوانید موفق شوید

  • 1398/01/15 ساعت 18
  • 1,342 بازدیدکننده